serwiszglossie

Szkolny konkurs wiedzy z PRLu

 

We wtorek 21 czerwca w odbył się w naszej auli  Szkolny Konkurs Wiedzy o PRLu. W konkursie każdą klasę reprezentowała dwuosobowa drużyna, która musiała odpowiedzieć na pytania związane z historią, życiem codziennym oraz kulturalnym tamtej epoki. Quiz został przeprowadzony w formie kahoot w obecności wszystkich uczniów i nauczycieli. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy III B.

   

Dziękujemy p. prof. Romanowi Kęsickiemu za przygotowanie i zorganizowanie quizu.

Zachęcamy również do obejrzenia wystawy o PRLu, przygotowanej przez uczniów klasy III B pod opieką pani prof. Anny Jurgilewicz, w pracowni historycznej nr 7 na I piętrze.

   

   

Dodał: Ewelina Story       30 czerwca 2022r.
WYNIKI KONKURSU GRAFICZNEGO

 Roztrzygnięto KONKURS GRAFICZNY NA PROJEKT OKŁADKI DO UTWORU STEFANA ŻEROMSKIEGO.

Oto wyniki:

Miejsce I: Karolina Kiełbasa - klasa 3ap

Miejsce II: Karolina Krasnowska - klasa 3bp

Miejsce III: Magda Batraniec - klasa 3ap

Wyróżnienie: Gabriela Chilmanowicz - klasa 1b

Wyróżnienie: Wiktoria Przybyłowska - klasa 2c

Gratulujemy nagrodzonym.

 

Dodał: Zbigniew Mielnik       30 czerwca 2022r.
Klub Książki

      

We wtorek 7 czerwca odbyło się przedwakacyjne spotkanie Klubu Książki. Tym razem dyskutowaliśmy w plenerze o wyższości książek papierowych nad ebookami. Życzymy "zaczytanych" wakacji i zapraszamy na spotkania w nowym roku szkolnym.

"Książki są lekarstwem dla umysłu"

Demokryt

 


Dodał: Ewelina Story       14 czerwca 2022r.
Wywiad z bohaterami literackimi? Tak, to możliwe w Żeromie

    

We wtorek 14 czerwca w czytelni odbyło się niezwykłe wydarzenie  kulturalne. Uczniowie klasy II B, przy profesjonalnym wsparciu pani prof. A. Kędzierskiej, przeprowadzili wywiady z bohaterami literackimi. Oprócz dziennikarzy, każdy mógł zadać nurtujące go pytania, na które chętnie odpowiadali Julia i Romeo, Izabela Łęcka i Justyna Orzelska. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III Bp oraz II C. 

Dziękujemy za zaangażowanie uczniom klasy II B oraz pani prof. A. Kędzierskiej.  

Dodał: Ewelina Story       14 czerwca 2022r.
Dlaczego warto czytać?

   

W piątek 10 czerwca w MBP w Bartoszycach odbyły się warsztaty motywacyjne "Dlaczego warto czytać. Pasja zamiast nałogów." Dzięki współpracy z biblioteką miejską młodzież naszej szkoły mogła spotkać się z panem Jackiem Łapińskim, prawnikiem, pisarzem, populatyzatorem pozytywnego myślenia i przediębiorcą. 

Dodał: Ewelina Story       10 czerwca 2022r.
CO ROBISZ Z POMYSŁEM?

  Uczniowie klasy 1a i 1c uczestniczyli 6 czerwca w warsztatach prowadzonych przez p. Barbarę Knifka, pracownika Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Bartoszycach w ramach projektu realizowanego przez naszą bibliotekę. Pierwszoklasiści na podstawie mistrzowsko zilustrowanej historii o kreatywności, wierze w siebie, odwadze i poczuciu własnej wartości analizowali możliwości przyszłego rozwoju i pomysłu na siebie. 

   Książka bowiem opowiada o dziecku, które pomaga pewnemu pomysłowi stać się częścią świata. Gdy chłopiec z wytrwałością pielęgnuje swój pomysł, a jego wiara we własne siły rośnie, rośnie też sam pomysł.

   Ciekawie prezentowany materiał, poparty ćwiczeniami i dyskusją spotkał się z zainteresowaniem młodzieży i refleksją na przyszłość.

Dodał: Zbigniew Mielnik       14 czerwca 2022r.