Ładowanie strony
MENU

 

ŻEROM W YOUTUBE
 
 
 

PROJEKTY AKTUALNE

 

HERCULES

 
 DYPLOMY I CERTYFIKATY 

 

  


 


 

start / ARCHIWUM WYDARZE��
serwis w tej chwili ogląda 2 osób
   | modyf: 2016-01-29, 14:36 | 17669 odsłon
serwiszglossie
WAKACJE!

Uroczysty, krótki apel był ostatnim akcentem mijającego roku szkolnego 2009/2010.

Chcemy podziękować wszystkim, którzy ten rok szkolny spędzili z  naszym serwisem i zachęcić do dalszego systematycznego odwiedzania.
Mimo wakacji serwis będzie działał i jeśli tylko zajdą jakieś zmiany lub znajdziemy ciekawe informacje, które mogą Was zainteresować będziemy je dostarczali.
Mamy nadzieję, że w mijającym roku szkolnym nasza strona spełniła Wasze oczekiwania, a wprowadzone zmiany Was nie zawiodły.
Zachęcamy także do zgłaszania wszelkich sugestii, propozyzji czy pomysłów, co pomoże dopasować stronę jeszcze bardziej do Waszych potrzeb.


Na koniec pozostaje nam życzyć nauczycielom, uczniom aby kolejny rok szkolny przyniósł nam wiele sukcesów i powodów do radości :)

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku przez ponad 2 miesiące oraz nabrania sił na przyszły rok szkolny ;)

 
Dodał: Marta
kiedy: 25 czerwca 2010r.
Matura ustna z języka polskiego

W zakładce INFORMATOR można pobrać listę tematów z języka polskiego, przygotowaną dla uczniów klas III naszego Liceum, którzy w 2011 roku przystąpią do matury.

 

Zgodnie z procedurami maturalnymi:

 

1.       Uczeń ma prawo złożyć, w terminie ustalonym w wewnątrzszkolnej instrukcji przygotowania, organizacji i przeprowadzania egzaminu (nie później niż do 31 stycznia roku poprzedzającego rok szkolny, w  którym zamierza przystąpić do egzaminu), nauczycielowi języka polskiego propozycję tematu prezentacji w części ustnej egzaminu.

2.       Nauczyciel ww. języka przedstawia temat zaproponowany przez ucznia zespołowi nauczycieli danego przedmiotu, opracowującemu szkolną listę tematów, a członkowie zespołu podejmują decyzję o akceptacji lub odrzuceniu tematu. O podjętej decyzji nauczyciel języka zawiadamia zainteresowanego ucznia.

3.       Tematy proponowane przez uczniów, umieszczone na szkolnej liście tematów, mogą być wybierane przez innych zdających.

 

 
Dodał: Anna Doroszko
kiedy: 24 czerwca 2010r.
Certyfikaty FCE i CAE

Prof. Stanisław Kundzicz z dumą i satysfakcją wręczył dzisiaj certyfikaty FCE i CAE z języka angielskiego uczniom i absolwentom naszego liceum. Osiągnięcia w zakresie znajomości języka angielskiego potwierdzili:

FCE

 1. Emilia Gąsiorowska
 2. Mateusz Knifka
 3. Konrad Leszczyński
 4. Konrad Petyryszyn
 5. Maciej Tomczyk
 6. Dominika Bok
 7. Magdalena Figat
 8. Rafał Stupienko

CAE

 1. Magdalena Dams
 2. Jędrzej Chiliński

Ponadto, nasze Liceum zostało nagrodzone certyfikatem członkowstwa współpracy z British Council.

Gratulujemy wszystkim i zapraszamy na kolejne podejścia do egzaminów w przyszłym roku szkolnym.

 

 
Dodał: ZM
kiedy: 8 czerwca 2010r.
MATURZYSTO !! - ciekawa oferta stypendialna

Proszę kliknąć w miniaturkę obrazu  

 
Dodał: MG
kiedy: 7 maja 2010r.
Matury

Gdy wszyscy w Polsce cieszą się wielką majówką, tegorocznych maturzystów czekają ostatnie powtórki i odliczanie godzin do pierwszego egzaminu. Tradycyjnie jest to język polski. 
W środę zaś czeka ich (po latach znów obowiązkowa) matura z matematyki. 
Koniec maturalnego maratonu dopiero 28 maja.

Trzymamy kciuki!

 
Dodał: Marta
kiedy: 2 maja 2010r.
Żegnamy klasy III w tym nasze dziewczyny z serwisu WWW

Klasy III kończą edukację. Odchodzą także dziewczyny, dzięki którym serwis internetowy był bogaty w aktualne fotografie, systematyczne zmiany planów itp.

Edyta Steć z klasy 3E, systematycznie przez 3 lata, dostarczała Wam, Internauci, interesujące zdjęcia z większości imprez i wydarzeń szkolnych. Była ze swoim Canonem wszędzie tam, gdzie należało coś uwiecznić. 
Dzięki, Edyto, za twój fotograficzny wkład w serwis.

Karolina Czech, również z klasy 3E, aktualizowała serwis sportowy, zmieniała grafik sali gimnastycznej i wprowadzała drobne modyfikacje innych częsci serwisu.
Dzięki, Karolino, za Twoje działania.

Pomyślności na maturze.

 
Dodał: MG
kiedy: 29 kwietnia 2010r.
Katyń... ocalić od zapomnienia

Dziś przed naszą szkołą odbyła się uroczystośc posadzenia "dębu pamięci" dla uhonorowania  majora Mariana Wiszniewskiego zamordowanego w Charkowie w roku 1940 .

Przed tą uroczystością w BDK odbyło się przedstawienie, w którym uczniowie naszej szkoły ukazali tragedię tej zbrodni. Pokazali nam nie tylko w jaki sposób traktowano "kwiat polskiej inteligencji", ale także to jak cierpiały rodziny tych osób.

13 kwietnia 2010 roku obchodziliśmy 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, rocznicę wymordowania przez NKWD na rozkaz Stalina ponad 21 000 oficerów Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej i Więziennej.


Celem programu " Katyń... ocalić od zapomnienia" jest posadzenie 21.473 DĘBÓW PAMIĘCI w 70 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady jeden dąb to jedno nazwisko. W programie uczestniczą między innymi szkoły, drużyny harcerskie, urzędy gmin, starostwa powiatowe oraz inne instytucje i organizacje.
Zwykłe zgłoszenie do programu staje się impulsem do odszukania przez uczestników, np. uczniów placówki, śladów życia i często bogatej działalności "ich BOHATERA'. Trzeba bowiem pamiętać, że rozstrzelani w Katyniu oficerowie zginęli także dlatego, że byli w ogromnej większości osobami o dobrej opini, cenionymi i szanowanymi za działalność na rzecz społeczności lokalnej.

 
Dodał: Marta
kiedy: 29 kwietnia 2010r.
Start2Star - program stypendialny dla przyszłych studentów

Indeks Start2Star to nowatorski program stypendialny, obejmujący cały, nawet pięcioletni okres studiów.

Jego głównym celem jest zapewnienie wybranej grupie najzdolniejszych i najbardziej aktywnych społecznie maturzystów, pochodzących z niezamożnych rodzin, środków finansowych na odbycie studiów.

czytaj więcej......

 
Dodał: MG
kiedy: 29 kwietnia 2010r.
SUKSESSSS ekipy Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Dzisiaj, 24.04.2010r., nasi uczniowie zajęli  I miejsce  (sł. pierwsze) w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. BARDZO IM GRATULUJEMY !!!!.

Skład zwycięskiego teamu:

 1. Jakub Kulas - kapitan
 2. Ewa Kiziniewicz
 3. Justyna Łychwar
 4. Jędrzej Chiliński
 5. Marta Kierznowska
 6. Sara Wink

Już niedługo etap wojewódzki. Będziemy trzymać za Was kciuki.

 
Dodał: MG
kiedy: 24 kwietnia 2010r.
Dzień Ziemi

Obchodzony dziś Międzynarodowy Dzień Ziemi wzbudza smutną refleksję.
Organizacja ekologiczna WWF ostrzega, że jeżeli nie ograniczymy naszego negatywnego wpływu na środowisko naturalne, w przyszłym roku 22 kwietnia świętować będzie z nami a wiele mniej gatunków roślin i zwierząt niż dziś.
Rok 2010 został przez ONZ ogłoszony rokiem bioróżnorodności, czyli ochrony różnorodności gatunków roślin i zwierząt.

To święto obchodzone jest na całym świecie 22 kwietnia już od blisko 30 lat. W tym dniu uświadamiamy sobie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan naszego globu.

W naszej szkole "Dzień Ziemi" jest także obchodzony. Chcemy czynnie brać udział w jego organizacji. Mamy nadzieję, że w ten sposób zakorzenią się głęboko w naszej świadomości postawy proekologiczne.

Niestety w tym dniu pogoda pokrzyżowała nam plany sprzątania Ziemi.

 
Dodał: Marta
kiedy: 22 kwietnia 2010r.
Groteska filmowa naszych licealistów

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego klipu filmowego, który został zrealizowany w zaledwie 2 dni...
 

 

 
Dodał: MG
kiedy: 19 kwietnia 2010r.
NASZ KRAJ W OBLICZU WIELKIEJ NARODOWEJ TRAGEDII

Dzisiaj nasz naród 
i polska państwowość
poniosły ogromną stratę.


Zginął Prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią.


Zginęło wiele najważniejszych osób w naszym kraju.Oddajmy cześć zmarłym
i połączmy się w zadumie z ich rodzinami

 

 
Dodał: MG
kiedy: 10 kwietnia 2010r.
Nasze uczennice laureatkami konkursu plastycznego !!!

Cytat z pisma z BOSiR:
Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że dnia 31 marca 2010 r. w Polskim Komitecie Olimpijskim jury składające się z przedstawicieli PKOl i plastyków, wybrało po 5 najlepszych prac plastycznych w konkursie „Olimpijska Zima Vancouver 2010” w danych kategoriach.


Z Państwa placówki wybrano: w kat. szkoły ponadgimnazjaln
Iza Kurach, Lidia Pyzak.
Nagrody zostaną wręczone dnia 16.04.2010. (piątek) w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie z rąk Pani Ireny Szewińskiej.Dziewczyny !!! Gratulacje !!!

 
Dodał: MG
kiedy: 1 kwietnia 2010r.
7 miejsce w Polsce
W Finale Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego"INTERSIEĆ", który odbył się 26 marca 2010 roku w  Rudzie Śląskiej, Michał Buszkiewicz-uczeń klasy  Ia  Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach zajął wysokie 7 miejsce. Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach w tej fascynującej dziedzinie.
Ciepłe słowa podziękowania kierujemy jednocześnie pod adresem  Pana Mirosława Sobieraja-właścieciela bartoszyckiej firmy komputerowej KerSoft, który był sponsorem wyjazdu Michała na finał.
 
Dodał: ZM
kiedy: 28 marca 2010r.
LO Bartoszyce wojewódzkim laureatem konkursu USUWAMY AZBEST

Kilka dni temu informowaliśmy, że nasze liceum zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu "usuwamy azbest" na etapie województwa. 
Wczoraj reprezentacja szkoły oraz klasy 1B w składzie Eliza Gleba, Dawid Bielawski oraz Artur Rogoziński, podczas uroczystego podsumowania akcji w Urzędzie Marszałkowskim, odebrała dyplom, odtwarzacz DVD oraz upominki.

Zobacz fotoreportaż na łamach olsztyn24.com
 
 
kiedy: 23 marca 2010r.
Pierwszy dzień wiosny

Dziś obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Uczniowie uważają 21 marca za "Dzień Wagarowicza". W tym roku wypada on jednak w niedzielę, więc z "usprawiedliwionego" opuszczania zajęć nici.

Przywołując lekcje geografii to właśnie w tym dniu następuje zrównanie dnia z nocą. Dla nas oznacza to, że dni będą coraz dłuższe.
Mimo, iż za oknami nie widać tego codziennie, wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. Już niebawem pojawią się pierwsze zwiastuny tej pięknej pory roku - rozkwitną krokusy, przylecą bociany.
Niemal każdy z nas czeka z utęsknieniem na wiosenne słońce i wypoczynek po zimowych miesiącach. Z całą pewnością zbliżające się wiosenne dni dadzą nam taką możliwość. Dla tego warto to wykorzystywać w wolnych chwilach.

 
Dodał: Marta
kiedy: 21 marca 2010r.
IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Ortograficzna Corrida”

 

 

17.03.2010 r. odbył się IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Ortograficzna Corrida”.

Po przeprowadzeniu szkolnych eliminacji jako reprezentanci naszej szkoły wytypowani zostali: Justyna Bodnar, Michał Buszkiewicz, Amelia Łagocka i Joanna Synoweć.

 

Rywalizacja szkół ponadgimnazjalnych zakończyła się sukcesem naszych uczniów. Zdobyli oni pierwsze miejsca, a wyniki przedstawiają się w sposób następujący:

 

I miejsce

Amelia Łagocka

 

II miejsce

Michał Buszkiewicz

 

III miejsce

Joanna Synoweć

 

 

Gratulujemy!

 

 

 
Dodał: Anna Doroszko
kiedy: 17 marca 2010r.
DialNet Masters-2 etap

Z satysfakcją informujemy społeczność naszego LO, że uczniowie z klasy 1a w składzie: Michał Buszkiewicz, Justyna Tetfejer, Michał Lewandowski i Mateusz Wolanin zakwalifikowali się do 2 etapu Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego DialNet Masters.

Gratulujemy i życzymy powodzenia 19 marca podczas kolejnego egzaminu.

 
Dodał: ZM
kiedy: 15 marca 2010r.
Sukces uczniów w akcji antyazbestowej

12 marca otrzymaliśmy miłą informację od organizatorów konkursu, że antyazbestowe działania naszych uczniów zostały docenione przez wojewódzką komisję. Znaleźliśmy się w ten sposób w gronie laureatów konkursu i z dużymi nadziejami przystępujemy do zmagań na szczeblu krajowym.

 
Dodał: MG
kiedy: 14 marca 2010r.
KONKURS - LOGO SZKOŁY

Dyrekcja oraz Rada Rodziców
Liceum Ogólnokształcącego
im. S. Żeromskiego w Bartoszycach

 
   ogłaszają konkurs na logo szkoły   


Prace należy składać do 15.04.2010 r. w sekretariacie szkoły. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

 
Dodał: MG
kiedy: 4 marca 2010r.
Nasi licealiści USUWAJĄ AZBEST

Większość uczniów klasy 1B, oczywiście naszego liceum, od trzech tygodni bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Usuwamy azbest". Działania zaplanowane w konkursie mają na celu uświadomienie ludziom grożącego im niebezpieczeństwa oraz wskazanie procedur utylizacji "śmiercionośnego surowca". Najbardziej "morderczy" był ostatni tydzień przed feriami, w którym uczniowie zrealizowali większość zaplanowanych działań. 
Więcej informacji na stronie serwisu konkursowego
www.usuwamyazbest.bartoszyce.info

 
Dodał: MG
kiedy: 25 stycznia 2010r.
Nadeszły ferie !

Dwa tygodnie słodkiego lenistwataką perspektywę ma przed sobą kilkadziesiąt tysięcy uczniów z 2 województw:
warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego.

W teorii ferie zaczynają się dopiero w poniedziałek, jednak uczniowie już w piątek mogli ogłosić dwutygodniową przerwę od siedzenia w ławkach. :)

Wreszcie zaczęły się ferie... 
Wielu nie ma jednak konkretnych planów.Dużo osób zadaje sobie pytanie: jak nie zmarnować zbliżającej się dużej ilości wolnego czasu? Niektórzy poświęcą ten okres na beztroski odpoczynek, inni będą uczestniczyli w dodatkowych zajęciach w szkole lub poza nią. Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu w czasie tych dwóch tygodni może dostarczyć nam wielu wspaniałych wspomnień oraz radości. :)

Wszystkim życzymy miłych 
i bezpiecznie spędzonych ferii.

 
Dodał: Marta
kiedy: 24 stycznia 2010r.
JĘZYK POLSKI W CZASIE FERII 25-27.01.2010 r.

 

Osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa w dodatkowych zajęciach z języka polskiego, zapraszam w następujących godzinach:

poniedziałek - 9.00-10.00 – konsultacje, 10.00-12.00 -  poprawy i zaległe prace;

wtorek - 9.00 – 11.00 – ćw. (poziom podstawowy), od 11.00 – konsultacje;

środa – 9.00 – 11.00 - ćw. (poziom rozszerzony), od 11.00 – konsultacje.

Anna Doroszko

 

 
Dodał: Anna Doroszko
kiedy: 24 stycznia 2010r.
Informatyczny konkurs-komputerowy sukces

Otrzymaliśmy dzisiaj nastepującą wiadomość:

 

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że uczeń Państwa szkoły:

Michał Buszkiewicz - klasa 1A

Zakwalifikował/a się do wojewódzkiego finału 
„Warmińsko-mazurskiego konkursu informatycznego INTERSIEĆ 2009/2010”

 

Gratulujemy Michałowi i życzymy kolejnych sukcesów!!!

TAK TRZYMAJ

 

 

 
Dodał: ZM
kiedy: 19 stycznia 2010r.
Sukces w ENGLISH HIGH FLIER !!

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

W konkursie ENGLISH HIGH FLIER 2009 wielu uczniów naszej szkoły znalazło się w ścisłej czołówce:
  
KATEGORIA KL. I
II M-CE W WOJ. WARM.– MAZ. – MICHAŁ BUSZKIEWICZ   KL. IA
V M-CE W WOJ. WARM.– MAZ. – ALEKSANDRA CZAPLA   KL. I E
VII M-CE W WOJ. WARM.– MAZ. – OSKAR RUTKOWSKI   KL. IA
  
KATEGORIA KL. II
II M-CE W WOJ. WARM. – MAZ. – KONRAD PETRYSZYN   KL. IIB
VII M-CE W WOJ. WARM. – MAZ. – JOANNA BANACH   KL. IIA
VIII M-CE W WOJ. WARM. – MAZ – NOA KUNDZICZ   KL. IIC
                                                   JUSTYNA SZUPIEŃKO   KL.IIC
X M-CE W WOJ. WARM. – MAZ. – MICHAL KLIMKO   KL. IIB
  
KATEGORIA KL. III
II M-CE W WOJ. WARM. – MAZ. – DOMINIKA BOK   KL. IIIE
IV M-CE W WOJ. WARM. – MAZ. – MAGDALENA DAMS   KL. IIIC
VI M-CE W WOJ. WARM. – MAZ – ANNA PIECHOWSKA KL. IIIE
                                                MACIEJ TOMCZYK   KL. IIIA
X M-CE W WOJ. WARM. – MAZ. – KATARZYNA KUPISZ   KL. IIIE
                                                RAFAŁ STUPIENKO   KL. IIIA
 
 
GRATULUJEMY!!!
 
Dodał: prof. Eliza Argalska
kiedy: 14 stycznia 2010r.
UWAGA ABSOLWENCI 2005-2009

 

Zmieniły się procedury organizowania i przeprowadzania egzaminu maturalnego 2010 (zmiany od 29 grudnia 2009 r.) Absolwentów, którzy złożyli deklarację lub zamierzają podwyższać wyniki egzaminów, prosimy o zapoznanie się ze zmianami (www.cke.edu.pl) i ewentualną korektę złożonych przed 1 stycznia 2010 r. deklaracji.
 
Dodał: ZM
kiedy: 7 stycznia 2010r.
Wesołych Świąt !

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, cała redakcja serwisu lo.bartoszyce.info składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i odwiedzającym stronę.

Życzymy przede wszystkim zdrowia, ciepłej, rodzinnej atmosfery przy wigilijnym stole, radości i pogody ducha.

Niech czar świąt, spędzonych w gronie najbliższych, obfituje w najpiękniejsze uczucia, które będą wród nas jak najdłużej, aby spełniły się wszystkie marzenia, nadzieje i oczekiwania, jakie niosą ze sobą te najpiekniejsze w roku święta.

 

Redakcja

 
Dodał: Marta
kiedy: 24 grudnia 2009r.
Wigilijne spotkania

Ostatni dzień w szkole, przed Świetami Bożego Narodzenia, to zazwyczaj czas wyjatkowej, podniosłej i radosnej atmosfery. Nie inaczej było dziś. Uczniowie od samego rana znosili smakołyki, często samodzielnie upichcone. Po korytarzach roznosiły się melodie kolęd oraz dzwięki wielu gitar. Tak...to wyjątkowy dzień, wyjątkowy okres.

W galerii króciutki fotoreportaż z tego dnia.....

 

 
Dodał: MG
kiedy: 22 grudnia 2009r.
Zakończyła się Liga Miasta Bartoszyce w Siatkówce Kobiet!

Dnia 21.12.2009r. zakończyła się Liga Miasta Bartoszyce w Siatkówce Kobiet. Drużyna naszego LO obroniła tytuł z zeszłego roku i zajęła 1 miejsce. Dziewczyny rozegrały cztery spotkania i wszystkie wygrały.

 

 Skład drużyny:

Karolina Czech (kapitan)

Marlena Jaroszewicz

Katarzyna Mikucka

Dorota Kowalczyk

Klaudia Bombol

Kaja Jarońska

Ania Glińska

Magdalena Wąsewicz

Magdalena Kraśniewska

Aneta Mieczkowska

 

Trener i opiekun: Andrzej Binięda

 

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

Kilka zdjęć z ligi: Liga Miasta Bartoszyce w Siatkówce Kobiet

 

Dziękujemy redakcji strony www.sport.bartoszyce.pl za udostepnienie nam zdjęć z tej imprezy.

 
Dodał: Karolina Czech
kiedy: 21 grudnia 2009r.
tym razem z ... innej beczki ...

Polska jest przodownikiem w absurdalnych i irracjonalnych rozwiązaniach, jakby "żywcem" zaczerpniętych z filmu "Alternatywy 4".
Zapraszam do obejrzenia felietonu w ONET.PL

 
Dodał: MG
kiedy: 15 grudnia 2009r.
Mikołajki

6 grudnia obchodzimy dzień Świętego Mikołaja czyli tzw. Mikołajki. Jest to święto na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry.

Obecność Świętego Mikołaja zapowiada nadejście świąt Bożego Narodzenia. :)

Dyrekcja i samorząd szkolny nie zapomnieli o tym święcie i złożyli szczere życzenia wszystkim uczniom i pracownikom szkoły.

Zwykle życzenia z okazji tego święta składamy sobie 6 grudnia w imieniny Mikołaja,

ale w tym roku odbyło się to 7 grudnia. Uczniowie losowali karteczki z życzeniami, a także mieli szansę wylosować dzień bez pytania. :)

 
Dodał: Marta
kiedy: 7 grudnia 2009r.
POKAZ PREZENTACJI O HIV I AIDS

   Dn.02.12.2009r. w aulii odbył się pokaz prezentacji i filmów przygotowanych  przez uczniów klas I na temat wirusa HIV i choroby AIDS. Prezentacje miały na celu poszerzenie wiedzy klas I o wirusie i chorobie oraz ukazanie ,że każdy z nas może być narażony na zakażenie sie wirusem HIV. Na pokazie była obeca przedstawicielka miejscowego sanepidu P.Katarzyna Kowalik, która wcześniej przeprowadziła w naszej szkole szkolenie o HIV i AIDS.

 
Dodał: Justyna
kiedy: 3 grudnia 2009r.
Film "Plac"

26 listopada o godz. 16.00 w auli odbyła się projekcja filmu "Plac" w reż Yury Khashchavatskiego. Przedstawia on sytuację polityczną na Białorusi w sposób ciekawy, ponieważ narrator wypowiada się ironicznie, aczkolwiek obiektywnie. Przypomina również o wydarzeniach z 2006r., kiedy to u naszego sąsiada odbywały się wybory prezydenckie, które sfałszowano. Spowodowało to wyjście na ulicę tysięcy mieszkańców Mińska. Była to głównie młodzież, która później musiała odpokutować za swe poczynania, np. wyrzuceniem z uczelni.  Oprócz tego film ujawnia kulisy działalności opozycji. Jednak na pierwszy plan wysuwa się strach ludności oraz fałsz prezydenta Białorusi - Aleksandra Łukaszenki.

Po projekcji odbyła się dyskuscja na temat: "Ocena aktualnej sytuacji na Białorusi oraz postawy krajów demokratycznych wobec władz białoruskich" z udziałem p.Pavla Usowa oraz p. Tomasza Mirońskiego. Dyskuscję prowadził p.Wojciech Prokocki. Panowie bardzo obrazowo przedstawili sytuację mieszkańców Białorusi, ale również własne wrażenia, gorąco zapraszali do odwiedzenia, pomimo wszystkiego, tego wspaniałego kraju.

Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom oraz wszystkim tym, którzy przybyli na projekcję filmu i na dyskusję.   

 
Dodał: asia
kiedy: 27 listopada 2009r.
Mistrzostwa Rejonu w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych

Dnia 20.11.2009r. (piątek) odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Reprzeznatacja naszego LO zajęła I miejsce Dziewczęta o I miejsce walczyły z Węgorzewem i okazały się lepsze, gdyż wygrały 2:0. Dzięki temu nasze dziewczyny zakwalifikowały się do Mistrzostw Regionu.

 

Skład reprezentacji:

Karolina Czech (kapitan)

Marlena Jaroszewicz

Katarzyna Mikucka

Dorota Kowalczyk

Klaudia Bombol

Kaja Jarońska

Ania Glińska

Magdalena Wąsewicz

Magdalena Kraśniewska

 

Opiekun: Robert Kozieł

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ! :)

 
Dodał: Karolina Czech
kiedy: 24 listopada 2009r.
Olimpiada Języka Angielskiego
Gratulujemy Karolinie Ciechomskiej (III C), Magdalenie Dams (IIIC) oraz Maćkowi Tomczykowi (IIIA) zakwalifikowania się do drugiego etapu Olimpiady Języka Angielskiego. Jest to jedyna i najbardziej prestiżowa Olimpiada j. angielskiego w Polsce. Życzymy powodzenia na drugim etapie już w Gdańsku. We are with You! and we are proud of You - opiekun Stanisław Kundzicz i cała szkoła!
 
Dodał: ZM
kiedy: 20 listopada 2009r.
Sukces GLOW na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Wasilkowie
13-15 listopad 2009rok.Ta data z pewnością na długo zapadnie w pamięci dziewczyn z zespołu tanecznego GLOW, w większości są to uczennice naszego LO. W tych dniach odbył się XXVII Festiwal Tańca Nowoczesnego w Wasilkowie k/Białegostoku. Dziewczętom udało się podbić serca jurorów, a także publiczności. Oprócz niezapomnianych wspomnień i nowych znajomości, przywiozły ze sobą sporo nagród. Pomimo wielkiej konkurencji dziewczyny dały radę i zdominowały wasilkowski parkiet zgarniając mnóstwo 1 miejsc w swoich kategoriach. A dokładniej:I miejsce Anna Fredo w kat. hip-hop solo pow. lat 15IV miejsce Martyna Pęcak w kat. hip-hop solo pow. lat 15VI miejsce Katarzyna Piniaha w kat. hip-hop solo pow. lat 15I miejsce Angela Wynar w kat. hip-hop solo 12-15 latVI miejsce Katarzyna Piniaha i Martyna Pęcak duet i inne formy tańcaI miejsce Angela Wynar i Alicja Kuźniewska duet hip-hop 12-15 latI miejsce Noa Kundzicz i Urszula Krukowska duet hip-hop pow. lat 15I miejsce Mini formacja hip-hop pow. lat 15I miejsce formacja hip-hop pow. lat 15 w składzie:1. Anna Fredo2. Angela Wynar3. Martyna Pęcak4. Katarzyna Piniaha5. Noa Kundzicz6. Natalia Gołębiewska7. Urszula Krukowska8. Milena Szczepanik9. Agata Frątczak Zespół GLOW otrzymał również GRAND PRIX - największą nagrodę turnieju dla najlepszego zespołu. GLOW jest żywym przykładem na to, że ciężka praca i długie treningi się opłacają. Dziewczyny nie dały się złamać wścibskim komentarzom rówieśników, za to w tym czasie podniosły sobie poprzeczkę. Wspierajmy je zatem i trzymajmy kciuki.Gratulacje, GLOW.Wyjazd doszedł do skutku dzięki pomocy:-restauracji Kamyk w Bartoszycach-stowarzyszenia "Czas na nas"-PPHU "EKO-OPTIMA" Paweł i Łukasz Huta SP.J.
 
Dodał: ZM
kiedy: 18 listopada 2009r.
Olimpiada pod hasłem " Zdrowy styl życia"

12 listopada 2009 roku odbyły się szkolne eliminacje olimpiady " Zdrowy styl życia", w których rywalizowało 11 osób. Najwięcej punktów zdobyli:

Jędrzej Chiliński z klasy I c

Michał Kobuszewski z klasy III a

Piotr Zapadka z klasy III a

Gratulujemy!!!!

 
Dodał: Ewelina Story
kiedy: 16 listopada 2009r.
Google tłumacz

 

Zapewne usługa już znana. Może stanowić alternatywę dla żmudnego tłumaczenia podstron serwisu i pomóc obcokrajowcom w penetracji serwisu. Co prawda, jakość "translate" pozostawia wiele do życzenia, jednak niezaprzeczalnie Google zmierza w dobrym kierunku.

Moduł tłumacza z lewej strony pod logiem "Librusa". Działa stabilniej w Firefoxie.

 

 
Dodał: MG
kiedy: 8 listopada 2009r.
Szkolne grupy dyskusyjne

 

Zachęcamy do korzystania z grup dyskusyjnych na szkolnym serwerze ...instrukcja konfiguracji 

 

 
Dodał: MG
kiedy: 18 października 2009r.
Finlandia jak zwykle zadziwia
 
Finlandia to pierwszy kraj na świecie, który dostęp do szerokopasmowego internetu, uznał za powszechne prawo, które powinno przysługiwać każdemu obywatelowi. Począwszy od lipca, wszystkie firmy telekomunikacyjne w Finlandii są zobowiązane dostarczyć 5,2 milionom obywateli dostęp do internetu o szybkości przynajmniej 1 mb/s. ...więcej
 
 
 
Dodał: MG
kiedy: 15 października 2009r.
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Mężczyzn

    13 października 2009 r. w ZSM im. Kresowiaków odbył się Mistrzostwa Powiatu Bartoszyckiego. Reprezetacja naszego LO zajęła II miejsce. Chłopcy rozegrali mecze z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. Elizy Orzeszkowej, Zespołem Szkół Mechanicznych, Zespołem Szkół w Górowie Iławeckim, Zespołem Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim. I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Elizy Orzeszkowej, natomiast na III miejscu znalazła się drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych.

SKŁAD DRUŻYNY:

Marek Makarewicz
Kamil Garwacki
Mateusz Bakun
Albert Bokisz
Przemek Komajda
Maciek Tyryłło
Michał Miller
Łukasz Sielawa
Daniel Mordel
Kuba Łochowski
Wojciech Lamka
Kamil Jakubiak

 

TRENER:Robert Kozieł

 

 

Siatkarzom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

PS:Jeden z naszych zawodników,Marek Makarewicz w czasie rozgrywek musiał opuścić zespół,aby zagrać w przedstawieniu, w BDK.Po akademii Marek Makarewicz dołączył do zespołu,aby zagrać w finale.

 

 

 

 
Dodał: Justyna
kiedy: 14 października 2009r.
Zwycięstwo dziewczyn z Żeroma

9 października 2009r. w ZSM im. Kresowiaków odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Kobiet. Reprezentacja dziewcząt z naszego LO zajęła I miejsce! Druga była reprezentacja z LO z Górowa Iławeckiego, zaś III lokatę zajęły dziewczyny z ZSP2.

 

SKŁAD DRUŻYNY:

Karolina Czech (kapitan)

Klaudia Bombol

Dorota Rolnicka

Dorota Kowalczyk

Katarzyna Mikucka

 Marlena Jaroszewicz

Magdalena Kraśniewska

Magdalena Wąsewicz

 

 

Naszym siatkarkom gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów ! :)

 

 
Dodał: Karolina Czech
kiedy: 10 października 2009r.
Nowi redaktorzy szkolnego serwisu

 

Szeregi redaktorów szkolnego serwisu zasilili uczniowie z klas I. Dawid Bielawski i Artur Rogoziński (obaj z klasy 1b) oraz Justyna Łychwar, Agnieszka Świderska i Joanna Synoweć (wszystkie z klasy 1e).


Nowym redaktorom życzymy ciekawych pomysłów, zapału i przede wszystkim wytrwałości w działalności w serwisie.


Jeśli macie jakieś sugestie dotyczące strony szkolnej, proszę je zgłaszać nawet osobiście ww uczniom.


Większa ilość redaktorów to przede wszystkim częściej aktualizowany serwis.

 

 

 
Dodał: MG
kiedy: 7 października 2009r.
Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym

W piątek 2 października w ZSP nr 1 odbyły się Mistrzostwa Powiatowe Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym.

Szkołę reprezentowali:

Ewa Jędrach (II c)

Patrycja Hercer (Ic)

Kamil Woronowski (IIa)

Michał Kopańko (IIIa)

Chłopcy zajęli III miejsce, natomiast dziewczęta II miejsce i będą reprezentowały szkołę w eliminacjach rejonowych.  

Gratulujemy

 
Dodał: Ewelina Story
kiedy: 7 października 2009r.
Patron naszego miasta

W dniu dzisiejszym miało miejsce uroczyste odsłonięcie pomnika ku czci św. Brunona, który stał się patronem miasta. To wydarzenie podkreśli zasługi św. Brunona w tysięczną rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Jest on symbolem powszechności Kościoła oraz porozumienia i zbliżenia w stosunkach polsko-niemieckich.

Pomnik znajduje się na skwerku przed Urzędem Miasta i Liceum Ogólnokształcącym w Bartoszycach. Obchody zostały uatrakcyjnione inscenizacją "Śmierci św. Brunona z Kwerfurtu" zaprezentowaną przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach pod kierownictwem Pana Jerzego Siemaszko.
W tym ważnym wydarzeniu nie zabrakło zaangażowania ze strony nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

 
Dodał: Marta
kiedy: 30 września 2009r.
LO w Wikipedii

 

Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Bartoszycach doczekało się swojej "karty" w encyklopedii Wikipedia.

Obecnie, w dobie wszechobecnego Internetu, może to nie jest nic nadzwyczajnego, ale jednak miło być hasłem encyklopedycznym.


 
Dodał: MG
kiedy: 28 września 2009r.
Otrzęsiny

Jak nakazuje tradycja, starsze roczniki przywitały w sposób symboliczny, a jednocześnie całkiem dosłowny nowych uczniów. Nie obyło się bez picia mleka (oczywiście bez użycia rąk) oraz bez innych, ciekawych konkurencji, a także nie zabrakło "taneczych przedstawień" i śpiewania, w wykonaniu 1 klas oczywiście. 


Rywalizacja, bo właśnie taki charakter miała impreza, polegała na jak najlepszej prezentacji klas pierwszych i zdobywaniu cennych punktów. 2 klasy, które zdobyły najwięcej punktów, uzyskały prawo do jednego dnia wolnego od odpowiedzi ustnych i pisemnych.

 
Dodał: Marta
kiedy: 25 września 2009r.
Matura 2009 - raport OKE

 

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opracowała raport, w którym zaprezentowano wyniki matury przeprowadzonej w roku 2009. Uwzględnia on osiągnięcia absolwentów wszystkich szkół w naszym powiecie. Zainteresowanych zachęcamy do przeanalizowania danych znajdujących się na stronie OKE w Łomży:http://oke.lomza.com/aktualnosci/matura_sprawozdania_2009/pliki/2801.pdf

 

 
Dodał: Anna Doroszko
kiedy: 23 września 2009r.
KOŁO KOMPUTEROWE

 

Zapraszamy na zajęcia koła informatycznego

środa - 15.30 - 17.00

czwartek - 15.30 - 17.00

Zapisy przyjmuje Mirosław Gutowski

więcej

 

 
Dodał: MG
kiedy: 14 września 2009r.
Zmiany w planie

 

W niektórych klasach zaszły zmiany w planie lekcji. Prosimy na razie bazować na planie zamieszczonym na tablicy ogłoszeń w szkole. Zmiany planu na stronie wprowadzimy w ciągu tygodnia.

 

 
Dodał: MG
kiedy: 5 września 2009r.
Plan lekcji dla każdej klasy

 

Karolina Czech przygotowała plany lekcji dla poszczegółnych klas.

Dostepne są w menu:  Plany, programy -> Ogólny -> (np. 1A)

Oczywiście Karolinie należą się podziękowania :)

 

 
Dodał: MG
kiedy: 1 września 2009r.
Pierwszy dzień szkoły

Pierwszy dzień szkoły to pewnie jeden z najbardziej nielubianych dni w życiu ucznia. ;)

Niestety, tak już jest, że nawet najdłuższe wakacje muszą się kiedyś skończyć. Przez 10 najbliższych miesięcy nasz rytm dnia znów zaczną wyznaczać szkolne dzwonki.

Wszystkim życzymy sukcesów i wielu szóstek!!! :)

 
Dodał: Marta
kiedy: 1 września 2009r.
PLAN LEKCJI

 

Podajemy aktualny plan lekcji 

 ... kliknij tutaj

 
Dodał: MG
kiedy: 1 września 2009r.
Nowy rok szkolny w poniedziałek??

 

W poniedziałek, 31.08.2009 o godz. 900 odbędzie się spotkanie uczniów klas I ze swoimi wychowawcami.

Liczymy na 100% frekwencji. :)

 

 

 
Dodał: MG
kiedy: 28 sierpnia 2009r.

100 %

ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2023r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81
ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
Rada Rodziców
konto Rady Rodziców przy LO
Bank Spółdzielczy w Bartoszycach
56 8855 0004 2001 0235 9474 0001
CERTYFIKATY